Pożyczki online: co warto o nich wiedzieć

Pożyczki online: co warto o nich wiedzieć

Takie rozwiązania, jak szybka pożyczka przez internet na konto stanowią obecnie niemal standard w realiach ofert współczesnych instytucji pożyczkowych. Biorąc pod uwagę łatwą i ekspresową dostępność pożyczek pozabankowych, do której dochodzą jeszcze różnego rodzaju rozwiązania promocyjne, nie może dziwić fakt, że coraz częściej zaczyna mówić się o instytucjach pożyczkowych jako praktycznie równorzędnej konkurencji dla banków. Pod względem samej dostępności dostępne w ofercie pozabankowej rozwiązania, jak pożyczka ratalna czy szybka pożyczka przez internet na konto oczywiście biją na głowę oferowane przez banki kredyty gotówkowe. Te ostatnie bowiem, nawet jeżeli teoretycznie są dostępne „na oświadczenie” oraz online, to jednak w przeważającej większości wypadków wymagają od klienta przejścia dość złożonej procedury weryfikacji zdolności kredytowej. Na uprzywilejowane traktowanie tak naprawdę mogą liczyć przede wszystkim ci klienci, którzy mają rachunek bieżący w banku będącym ich potencjalnym kredytodawcą, a i to nie stanowi żelaznej reguły.

W porównaniu z ofertą banków współczesne chwilówki online nierzadko trafiają na konto klienta nawet w przeciągu kilkunastu minut od momentu wysłania wniosku o przyznanie pożyczki. Firmy pożyczkowe na szeroką skalę czynią użytek z nowoczesnych technologii, co pozwala na maksymalne uproszczenie oraz przyspieszenie procesu wnioskowania o pożyczkę oraz ofertowania. Jednocześnie jednak warto pamiętać o tym, że szybkie pożyczki krótkoterminowe czy też pożyczki ratalne sukcesywnie cechują się coraz bardziej atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Ten czynnik z pewnością również odgrywa istotną rolę w procesie konkurencji instytucji pożyczkowych z bankami.

Pożyczka przez internet na konto: w jakich wariantach występuje na rynku?

Wbrew pozorom, pożyczka przez internet na konto to oferta dotycząca nie tylko popularnych „chwilówek”, lecz coraz częściej również długoterminowych pożyczek ratalnych na wysokie kwoty pieniędzy. Czysto teoretycznie w przypadku pożyczki ratalnej instytucja pożyczkowa ponosi znacznie większe ryzyko finansowe, niż ma to miejsce w przypadku chwilówek, co wynika chociażby po prostu z wyraźnie wyższej kwoty finansowania przyznawanej klientowi. Powinno to skutkować skomplikowaniem procesu wnioskowania o pożyczkę, jednak często wcale nie obserwujemy tego rodzaju konsekwencji. Wszystko przez to, że współczesne instytucje pożyczkowe wykształciły ciekawy, szybki, dogodny dla klientów a jednocześnie wysoce efektywny proces weryfikacji zdolności kredytowej. Zamiast wymagać od potencjalnego pożyczkobiorcy dostarczania dodatkowej dokumentacji, jego sytuacja finansowana jest weryfikowana poprzez skorzystania z aplikacji typu Kontomatik lub Instantor. W ten sposób z jednej strony pożyczkodawca uzyskuje wiarygodny wgląd w sytuację finansową klienta, zaś ten drugi może otrzymać pożyczkę na konto szybko i bez zbędnych formalności.

O czym warto pamiętać zaciągając pożyczkę online?

Przed skorzystaniem z oferty jakiejkolwiek pożyczki pozabankowej zawsze należy najpierw dokonać weryfikacji statusu prawnego potencjalnego pożyczkodawcy. Najłatwiejszą metodą jest tutaj sprawdzenie, czy dana firma widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych przy KNF. Oczywiście, warto także czytać podpisywane dokumenty, nawet jeżeli potwierdzamy ich akceptację online, nie zaś poprzez fizyczny podpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *