Dla kogo są przeznaczone pozabankowe pożyczki bez BIG?

Dla kogo są przeznaczone pozabankowe pożyczki bez BIG?

Jedną z cech charakterystycznych oferty współczesnego sektora pożyczek pozabankowych jest łatwa dostępność obecnych w owej ofercie rozwiązań. Podczas gdy uzyskanie jakiejkolwiek formy kredytu w banku zawsze będzie wiązać się nie tylko z bardzo szczegółową lecz również wysoce rygorystyczną weryfikacją naszej zdolności kredytowej, oferta instytucji pożyczkowych okazuje się w tym aspekcie nieporównanie bardziej elastyczna. Klienci znajdą w niej między innymi takie rozwiązania, jak chwilówki czy też ratalne pożyczki bez BIG.

Jest faktem, iż obecnie każda instytucja pożyczkowa przed udzieleniem klientowi pożyczki sprawdza jego dane w określonych rejestrach. Jednocześnie warto jednak zdawać sobie sprawę, że firmy pożyczkowe wykazują w tym względzie dość duże zróżnicowanie. Niektórzy spośród pożyczkodawców będą więc na przykład dokonywać weryfikacji w bazie Biura Informacji Kredytowej, jednak pomijając przy tym dane zgromadzone w Biurach Informacji Gospodarczej.

Dla kogo są przeznaczone pozabankowe pożyczki bez BIG?

Na samym początku warto zaznaczyć, że na polskim rynku działa kilka różnych Biur Informacji Gospodarczej. Zaliczają się więc do nich Krajowy Rejestr Długów, BIG Info Monitor a także BIG ERIF. Kolejna istotna informacja to fakt, że poszczególne biura nie wymieniają się pomiędzy sobą informacjami na temat klientów, lecz wzajemnie rywalizują. BIG-i wbrew stereotypowi są bowiem podmiotami prywatnymi, nie zaś instytucjami publicznymi. Jednocześnie należy mieć świadomość, że kooperacja zachodzi pomiędzy BIG Info Monitor a Biurem Informacji Kredytowej. Dla klienta oznacza to po prostu tyle, że dane zebrane przez jeden z tych podmiotów będą dostępne również dla drugiej instytucji.

Pożyczki bez BIG bez wątpienia mogą stanowić wysoce atrakcyjną propozycję dla tych klientów, którym w przeszłości zdarzyło się potknięcie finansowe, skutkujące wpisem do bazy jednego z biur. Nie należy przy tym utożsamiać ze sobą pożyczek bez BIG oraz tak zwanych pożyczek oddłużeniowych. Te ostatnie stanowią bowiem oddzielny segment oferty niektórych instytucji pożyczkowych oraz odznaczają się swoistym mechanizmem działania. W odniesieniu do pożyczek bez BIG mówimy natomiast o ofercie zwykłych pożyczek konsumenckich cechujących się uproszczonym przebiegiem procesu weryfikacji wiarygodności finansowej klienta.

Na czym polegają pożyczki bez BIG na oddłużenie?

Pożyczki oddłużeniowe często bywają uznawane przez klientów za coś w rodzaju pozabankowego odpowiednika kredytów konsolidacyjnych. Nie jest to jednak przekonanie słuszne. Celem pożyczki na oddłużenie nie jest bowiem konsolidacja już istniejących zobowiązań w jedno większe, lecz udzielenie klientowi nowego finansowania, poprzez które będzie on mógł dokonać pełnej spłaty już istniejących zaległości.

Pożyczki na oddłużenie z definicji są przeznaczone dla klientów posiadających złą historię kredytową, co oznacza, że ewentualne wpisy do baz nie będą stanowić przeszkody na drodze do uzyskania pożyczki. Należy przy tym pamiętać, że w odniesieniu do tego rodzaju ofert pożyczkodawcy co do zasady wymagają dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci zastawu nieruchomości lub też przystąpienia do umowy gwaranta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *