Kredyty gotówkowe: wszystko co musisz wiedzieć

Kredyty gotówkowe: wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje, remont, zakup nowego sprzętu AGD to idealny powód, aby zaciągnąć jeden bądź dwa kredyty gotówkowe. Taka decyzja jest niestety związana z wieloma formalnościami, koniecznością wyboru odpowiedzialnego kredytodawcy i odnalezienia odpowiadających nam warunków. Aby poznać charakterystykę tego typu usługi i lepiej odnajdywać się na rynku długoterminowych kredytów, zapoznaj się z treścią zaprezentowanego tekstu.

Kredyt gotówkowy w banku – O czym należy pamiętać?

Kredyt gotówkowy formalnie jest znany też pod nazwą kredytu konsumenckiego. Nazwa wzięła się stąd, że wypłacone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel – niezależnie od tego czy jest to nowa pralka, jedzenie dla kota czy ryzykowna inwestycja. O taką formę wsparcia finansowego mogą ubiegać się osoby, które posiadają stałe źródło dochodów, nie widnieją w rejestrach dłużników, a przy tym posiadają polskie obywatelstwo.

Zanim przejdziemy do wyboru najatrakcyjniejszej oferty warto zapoznać się z podstawową terminologią, jaką powinien znać każdy odpowiedzialny pożyczkobiorca. Przy braniu kredytu konsumenckiego, niezależnie od tego z jakiego rodzaju instytucji korzystamy ważne są:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania,
  • oprocentowanie nominalne
  • prowizja i opłaty dodatkowe.

Od powyższych danych zależna będzie kwota jaką będziemy musieli oddać. Najlepszym wskaźnikiem jest oczywiście RRSO – im niższe, tym z reguły bardziej zadowoleni będziemy z podjętej decyzji.

Więcej o kredytach gotówkowych przeczytasz pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/

Gdzie wziąć kredy gotówkowy? Ile zapłacimy w poszczególnych bankach?

Kredyt gotówkowy to pojęcie bardzo ogólne. Dlatego zanim weźmiemy go pod uwagę warto szerzej zapoznać się z ofertą bankowych przedsiębiorstw. Bardzo często dochodzi bowiem do sytuacji, że bardziej opłacalny okazałby się debet, kredyt odnawialny bądź inne świadczenie krótkoterminowe – bo takich tradycyjne banki też udzielają.

Zajmiemy się najpopularniejszymi propozycjami kredytów gotówkowych. Pod lupę wzięliśmy trzy firmy: PKO BP, Alior Bank i ING Bank. Wszystkie obejmują klientów indywidualnych.

Kredyt w ING Bank otrzymamy w 3 –  120 ratach. Oznacza to, że na spłatę będziemy meli jeden kwartał lub całe 10 lat. Kwota tradycyjnego (nie hipotecznego) wsparcia finansowego może wynieść od 1000 do 200 000 zł. RRSO w tym przypadku nie jest najniższe, bo wynosi 19,72%. Przy kwocie 10 000 zł i 10 miesiącach na spłatę łącznie do spłaty będziemy mieć 10 463 zł.

Pomimo że częściej występująca w reklamach to droższa okazuje się oferta Alior Banku. Kredyt gotówkowy w tej firmie otrzymamy na maks. 20 000 zł i okres 24 miesięcy. Pomimo że nie posiada on oprocentowania to koszty są widocznie wyższe o kilka procent. Na przykładzie 10 000 zł i 10 miesiącach na spłatę co miesiąc będziemy spłacać ratę w wysokości 1 085 zł. Całkowicie do zwrotu będziemy mieć 10 850 zł.

Kredyt gotówkowy o najniższych kosztach weźmiemy w słynnym PKO BP. Co istotne – RRSO będzie zależne od tego jaki jest nasz staż w tej instytucji. Nowi klienci otrzymają ofertę powitalną, w której RRSO to jedynie 7,22%. Raty za pierwszym razem będziemy spłacać przez 2, 3, 6, 9 lub 12 miesięcy. Jeśli posiadaliśmy już zadłużenie w tym banku to RRSO będzie oscylować w granicach 40 – 60%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *