Jak wziąć kredyt na samochód?

Jak wziąć kredyt na samochód?

Nowy czy używany, z wyższej lub niższej klasy? Niezależnie od tego, jaki samochód planujesz kupić, uzbierane oszczędności mogą okazać się niewystarczające. Jednym z efektów kryzysu, z jakim mierzy się teraz cały świat, są rosnące ceny pojazdów. Popyt na auta jest mniejszy, jak przed pandemią. Są sytuacje, w których nabycie środka transportu staje się konieczne. Ten, kto nie ma pełnej kwoty lub w ogóle nic nie odłożył, może zawnioskować o kredyt na samochód. Jak kupić wymarzone auto na kredyt?

Różnice między kredytem gotówkowym a samochodowym. Czy kredyt samochody jest lepszy?

Niektórzy decydują się na najem długoterminowy albo leasing. Jeszcze inni uderzają do banku i starają o kredyt. Bankowe finansowanie pojazdu można uzyskać w formie:
 • kredytu gotówkowego,
 • kredytu samochodowego.
Czym te kredyty różnią się od siebie? Ten pierwszy nie wymaga precyzowania celu przeznaczenia środków. Nie trzeba ustanawiać zabezpieczeń. Za pożyczone pieniądze można kupić tańsze auto niż wysokość wypłaconego kredytu. Różnicę można wykorzystać w dowolny sposób, również na cel niepowiązany z zakupionym pojazdem. Z racji tego, że bank nie ustanawia zabezpieczenia i nie precyzuje celu, takie finansowanie jest na ogół kosztowniejsze niż celowy kredyt na samochód. To odmienny produkt kredytowy w ofercie banków, który rządzi się innymi zasadami. W umowie z bankiem precyzowany jest finansowany pojazd, a także określane jest zabezpieczenie. Może mieć ono następujące formy:
 • przewłaszczenie na zabezpieczenie,
 • zastaw rejestrowy,
 • cesja praw z polisy AC,
 • depozyt karty pojazdu.
Bywa, że łączone są dwa rodzaje zabezpieczeń, np. cesja praw z polisy AC i depozyt karty pojazdu. Ostateczne rozwiązanie zwykle precyzuje bank w danej ofercie. Większy zakres formalności, ustanowienie zabezpieczenia i często również odmienny sposób spłaty odróżniają kredyty samochodowe od gotówkowych. Są jednak tańsze.

Jak otrzymać kredyt na samochód? Instrukcja krok po kroku

Najlepszy kredyt na samochód najłatwiej znaleźć w internecie. Sprawdzając wszystkie oferty w jednym miejscu na https://money24.pl/kredyt-na-samochod-ranking/, szybko wyłonisz odpowiedni do potrzeb. Najlepiej zwrócić uwagę na najtańszy kredyt na samochód, czyli oferty z niskimi:
 • RRSO,
 • oprocentowaniem,
 • prowizją.
 Następne kroki to:
 1. Wypełnienie wniosku online. To zdecydowanie ułatwi i przyspieszy kontakt z kredytodawcą.
 2. Dopełnienie formalności według wytycznych danego banku (lub pożyczkodawcy w przypadku oferty organu pozabankowego).
 3. Analiza złożonych dokumentów przez organ finansujący zakup pojazdu.
 4. Decyzja i zawarcie umowy.
 5. Zakup pojazdu, na który kredytodawca przeleje środki.
Kredytobiorca zwykle ma pewne obowiązki związane z nabyciem auta za środki uzyskane z kredytu, zwłaszcza gdy przedmiotem finansowania jest model salonowy. Gdy ustanowiono cesję praw z polisy AC, trzeba wykupić ową polisę. Czasem wymagany jest wkład własny, więc przydadzą się oszczędności. Każdorazowo kredytodawca wymaga dowodu na wykorzystanie kredytu stosownie z treścią umowy. Inny cel wydatkowania środków nie wchodzi w grę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *