Czek GIRO – co to jest?

Czek GIRO – co to jest?

Pożyczki pozabankowe cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością a firmy, które ich udzielają, czyli tzw. parabanki starają się dostosować oferowane przez siebie produkty do potrzeb każdego klienta. Dosyć ciekawym rozwiązaniem wydaje się możliwość wnioskowania o pożyczkę bez konta bankowego, co dla wielu osób stanowi bardzo duże udogodnienie. Taką pożyczkę można zrealizować tzw. czekiem Giro, dzięki któremu środki finansowe można otrzymać wprost do ręki. Czym jednak jest czek Giro i co warto o nim wiedzieć?

Co to jest czek Giro?

Czek Giro to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w przypadku osób nieposiadających konta bankowego, ponieważ środki finansowe można bez problemu wypłacić w każdym oddziale Poczty Polskiej. W tym celu wystarczy jedynie okazać przy okienku dokument potwierdzający swoją tożsamość, otrzymując pieniądze prosto do ręki. Słowo Giro w dosłownym tłumaczeniu oznacza obieg pieniędzy a wspomniany czek to tak naprawdę formularz, który zawiera wszystkie szczegóły transakcji. Wspomniane rozwiązanie wydaje się sporą nowością, jednak jeszcze przed wprowadzeniem kont bankowych większość ludzi pobierała pieniądze na poczcie, jednak z czasem zaczęło się to zmieniać.

W jaki sposób należy zrealizować czek?

Pożyczka pozabankowa na czek Giro to nieskomplikowany produkt, jednak zdecydowana większość osób nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia, w jaki sposób działa to rozwiązanie. W pierwszej kolejności należy oczywiście złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową poprzez stronę wybranej firmy parabankowej. Wypełniając jednak stosowny formularz, należy zwrócić uwagę na formę wypłaty, wybierając właśnie opisywany czek Giro. Gdy pieniądze będą już do odbioru, należy wybrać się do najbliższej placówki pocztowej, okazując przy okienku dokument potwierdzający tożsamość, a także otrzymany razem z umową pożyczki czek Giro. Na podstawie tych właśnie dokumentów pracownik placówki pocztowej przekazuje pożyczkobiorcy pieniądze, które następnie mogą zostać wykorzystane na dowolnie wybrany cel. Pożyczka z czekiem Giro to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta bankowego, jednak chwilowo potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki. Należy przy tym pamiętać o tym, iż aby w ogóle otrzymać pożyczkę na czek Giro pożyczkodawca musi zweryfikować naszą tożsamość, a najczęściej odbywa się to poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy osoba starająca się o pożyczkę nie posiada konta bankowego? W jaki sposób może ona potwierdzić swoją tożsamość? W takim przypadku swoje dane można potwierdzić w inny sposób, a mianowicie podczas odbioru od kuriera umowy, czy też w trakcie wypłaty środków w placówce pocztowej.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę z czekiem Giro?

Osoby, które decydują się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej z czekiem Giro, mogą liczyć na kilka dosyć istotnych korzyści. Po pierwsze dzięki czekowi Giro nie trzeba być posiadaczem konta bankowego, ponieważ pieniądze otrzymuje się w gotówce do rąk własnych. Pieniądze można bez problemu odebrać w każdej placówce Poczty Polskiej, a jak wiadomo, zlokalizowane są one nawet w małych miejscowościach. Wniosek o uzyskanie pożyczki na czek Giro można wypełnić w zaledwie kilka minut i to bez konieczności wychodzenia z domu (przez internet). W przypadku takiej właśnie pożyczki nie trzeba czekać na zaksięgowanie pieniędzy na koncie bankowym, co może trwać nawet kilka dni.

Koszt wypłaty środków czekiem Giro

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w związku z wyborem wypłaty środków czekiem Giro należy liczyć się z jakimiś dodatkowymi opłatami. Warto zatem mieć świadomość tego, iż wybór takiej formy wypłaty środków pieniężnych wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 13 zł, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Kwota ta doliczana jest do pierwszej raty zobowiązania (otrzymuje ją Poczta Polska za realizację wypłaty) i w sytuacji, gdy okaże się, że jest ona wyższa, należy skontaktować się z firmą, która udzieliła pożyczki na czek Giro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *